Návod k použití

Perforovací pásky se lepí na tlakový válec tiskového stroje :

Správného umístění se docílí tak, že se "obtáhne" požadovaný obraz přímo na tlakový válec a tužkou se vyznačí křížky pro umístění perforace. Nebo je možno udělat obtah na papír, vyříznout v obtahu skalpelem okénko na rozhodující umístění perforace. Obtah se správně položí na tlakový válec a vyříznutými okénky se tužkou na válci opět vyznačí křížky pro umístění pásky.

Vlastní postup :

Tlakový válec velice pečlivě očistit a odmastit.

Provést všechny přípravy stroje pro běžný tisk. Pak obtáhnout obraz přímo na tlakový válec nebo na papír a vyznačit tužkou umístění perforace (viz popis výše).

Nařezat správné délky perforovací pásky. Rohové spoje je možno zkosit, aby rohy správně navazovaly.

Strhnout ochranný pásek ze samolepky.

Pečlivě umístit perforovací pásek na tlakový válec na vyznačené křížky. Lepicí vrstva zajišťuje, že pásek dobře drží, ale přesto je možno provést mírnou korekturu umístění.

Jakmile se docílí konečného a správného umístění perforační pásky, přelepí se "na střed" přiloženou speciální izolepou, která zaručí dokonalé držení perforovací pásky po celou dobu tisku.

Před spuštěním stroje se znovu ujistit, že nic "přebytečného" nezůstalo na stroji.

Po zapnutí stroje a po pár obtazích řezná hrana perforovací pásky prořízne krycí izolepu.

Seřídit tlak na možné minimum, aby bylo dosaženo optimálního výsledku - tj. současně kvalitní tisk a dobrá perforace. Snížením tlaku se minimalizuje riziko poškození gumového potahu.

Zabezpečovací izolepu je možno použít pro změnu tlaku přelepením přes perforovací pásku, kdy se tlak na gumu zmenší - perforace je jemnější. Podlepením se tlak zvětší - perforace je výraznější.

Možnou variantou perforování (bigování) v jednom výrobním cyklu s tiskem, je použití dalšího tiskového agregátu - např. při jednostranném jednobarevném tisku s perforací použít dvoubarevný tiskový stroj, přičemž na prvním agregátu se tiskne a na druhém se perforuje a jako potah se použije stará guma, jejíž případné poškození nevadí.

POZOR !

Upozornění :

Při práci je třeba opatrnosti!

Řezná hrana perforovací pásky je značně ostrá, proto po nalepení pásky na válec je vhodné použít k přitlačení např. kousek kartonu, aby nedošlo k poranění!


V případě jakýchkoliv nejasností vám rádi poradíme.